Przejdź do treści

Trzy kopce

Trzy kopce

mało znany szczyt w Beskidach

Trzy kopce- mało znany szczyt w Beskidach
Beskid Żywiecki to jeden ze specyficznych regionów Polski, który kryje pogmatwaną historię na przestrzeni lat, oraz ciekawe przenikanie się folkloru różnych grup etnicznych zamieszkujących te tereny. Bliskość Śląska, Czech, Słowacji oraz Oraw stworzyło niepowtarzalną mieszankę, nigdzie indziej nie występujących, kultur, ubiorów, architektury, gwary i zwyczajów. Wszystko to podkreślone bogactwem fauny i flory czyni ten region numerem jeden do zwiedzania i spędzenia urlopu.

Jeżeli w góry to tylko na Trzy Kopce
Jeżeli jesteś zmęczony gwarem, tłumem na popularnych szlakach, ta propozycja będzie dla Ciebie kusząca ze względu na uroki miejsc, bogatej oferty noclegowej, oraz bazy wypoczynkowej i rekreacyjnej. Trzy Kopce, to szczyt w grupie Pilska, na granicy Polsko- Słowackiej rozciągającą się za głęboką doliną Glinki i Ujsoły. Szczyt ten o wysokości 1216m.n.p.m jest połączony z Klimczokiem szlakiem pieszym żółtym, który pokonasz pieszo w 11 minut, a który określany jest, jako mało obciążający i niewymagający. Trzy Kopce to szczyt całkowicie zalesiony, oddzielający trzy miejscowości i nazwany tak ze względu na trzy kopce usypane na ich granicy. Atrakcją tego miejsca jest żółty szlak, który łączy Trzy Kopce z Klimczokiem – górą zbója Klimczoka który wykradł księżniczkę z zamku w Bielsku- Białej.

Aktywny wypoczynek dla CiebieCzy wypoczynek w górach jest dla Ciebie? Odpowiedź jest zdecydowanie na tak. Zalecany dla poprawy kondycji fizycznej oraz psychicznej, jest świetną formą wypoczynku i zresetowaniu Twoich sił. Górskie wspinaczki niewymagające dużego wysiłku na szlakach, które przecinają szczyt Trzech Kopców, są Twoją odskocznią i kontaktem z naturą. Dają Ci one niesamowity zastrzyk energii, możliwość obcowania z naturą w otoczeniu roślin i zwierząt objętych ochroną w Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego. Natomiast jeżeli potrzebujesz odrobiny adrenaliny to powinieneś odwiedzić Jaskinię w Trzech Kopcach, która jest uznawana za najdłuższą niekrasową jaskinię w Polsce. Połączenie urlopu z aktywnym  wypoczynkiem pozwala Twojemu organizmowi na dotlenienie, wzmocnienie mięśni, obniżenie ciśnienia krwi, lepszą koncentrację i wydajność w miejscu pracy.

Wyjazd integracyjny w Twojej firmie
Jeżeli w Twojej firmie pracujesz nad zmotywowaniem i zwiększeniem efektywności pracowników, to zorganizowanie wyjazdu integracyjnego w pobliżu szczytu Trzech Kopców, który jest położony około 750m na południowy zachód od Klimczoka będzie pobudzającym impulsem do produktywności. Mając na uwadze dobro Twojej firmy, zorganizowanie takiej formy integracji i przebywania na łonie natury, daje możliwość lepszego poznania się i współpracy. Grota Klimczoka ( inna nazwa Jaskini na Trzech Kopcach) pozwala na zorganizowanie wyjątkowego wypadu dla grupy, połączonego z ekscytującą wycieczką grotołazów. Inna forma imprez to te związane ze szlakami turystycznymi przecinającymi szczyt góry Trzy Kopce w kierunku Szczyrku, Brennej lub Bystrej. Możliwość wykorzystania rowerów lub quadów pozwala zobaczyć interesujące krajobrazy, a nagrodą są widoki na szczyty Beskidu.

Baza narciarska i noclegowaBeskidy zimą, dlaczego nie? Piękne zasypane góry to widok który pozostanie Ci na długo w pamięci. A wieczór spędzony na szalonym kuligu z ogniskiem będzie Cię rozgrzewał jeszcze długo w zimowe wieczory. Beskidy jak każde góry oferują bogatą bazę narciarską i noclegową w popularnych miejscowościach. Dla Ciebie lub Twojej rodziny, trafnym wyborem mogą być, hotele usytuowane w pobliżu szczytu Trzech Kopców, który nawet w zimie jest połączony wygodnym szlakiem ze szczytem Klimczok. Szczyt Trzy Kopce jest także stosunkowo łatwym wierzchołkiem do zdobycia i nie stanowi dużego wyzwania nawet dla początkującego amatora górskich wędrówek. Koniecznie musisz spędzić kilka dni w tym urokliwym zakątku Beskid, a jeżeli jesteś amatorem zimowych sportów to miejsce idealne dla ciebie. Bardzo dobre zaplecze noclegowe wraz z jednym z najlepszych w Polsce ośrodków narciarskich w Szczyrku tworzy idealne miejsce dla Ciebie.