Przejdź do treści

Co jest potrzebne do stworzenia strony www?

Hosting

Jednym z najważniejszych elementów, który jest niezbędny do stworzenia własnej witryny internetowej jest hosting, czyli wydzielone miejsce na serwerze. Będziesz mógł na nim umieścić wszystko to, co ma znaleźć się na stronie i odpowiada za poprawne jej wyświetlenie. Istnieje kilka rodzajów hostingów, a najpopularniejszym oraz najczęściej wybieranym jest hosting współdzielony z innymi użytkownikami. Jest to rozwiązanie najchętniej wybierane głównie ze względu na przystępną cenę. Hosting zapewni Twojej witrynie sprawne i bezproblemowe działanie, a także to, jak szybko będą ładowały się poszczególne jej elementy.

Kolejnym krokiem, który musisz wykonać jeśli chcesz stworzyć swoją własną witrynę jest wykupienie oraz zarejestrowanie wybranej domeny, czyli adresu, pod którym będzie ona funkcjonowała.

Witryna

Kolejnym krokiem, który musisz wykonać jeśli chcesz stworzyć swoją własną witrynę jest wykupienie oraz zarejestrowanie wybranej domeny, czyli adresu, pod którym będzie ona funkcjonowała. Powinna być ona nie tylko unikalna, ale także świetnie nakreślać co użytkownicy mogą na niej znaleźć. Zadbaj o to, aby była ona także łatwa do zapamiętania i nieskomplikowana, dzięki czemu użytkownicy nie będą mieli problemów z poprawnym jej wpisaniem. Możesz przygotować sobie kilka propozycji i przetestować, która z nich będzie najlepszym rozwiązaniem.

Gdy wykupisz już domenę oraz hosting będziesz musiał zastanowić się do jakich odbiorców będzie ona skierowana oraz jaki cel ma spełniać.

Domena

Gdy wykupisz już domenę oraz hosting będziesz musiał zastanowić się do jakich odbiorców będzie ona skierowana oraz jaki cel ma spełniać. To zdecydowanie pomoże w zaprojektowaniu jej wyglądu oraz wybraniu elementów, jakie się na niej znajdą. Do stworzenie witryny niezbędne są także wysokiej jakości teksty, które będą opisywały zakres usług, oferowane produkty, a także ogólny profil działalności firmy. Powinny być one nie tylko poprawne gramatycznie oraz stylistycznie, ale również przygotowane w taki sposób, aby były one zgodne z SEO, czyli algorytmami wyszukiwarek, które odpowiadają za pozycję danej strony. Na pozytywny odbiór strony przez użytkowników wpływają także atrakcyjne wizualnie grafiki, zdjęcia, animacje oraz filmy, jakie umieszczone są na stronie. Wszystkie te elementy muszą być odpowiednio sformatowane oraz połączone w taki sposób, aby doskonale ze sobą współgrały. 

CMS

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać swoją stronę będziesz potrzebował CMS, czyli Content Management System (System Zarządzania Treścią). Są to gotowe szablony, najczęściej o nieskomplikowanej budowie składające się z najważniejszych elementów, które umożliwiają stworzenie strony poprzez modyfikację pewnych jego części oraz wprowadzanie do nich własnej, wcześniej przygotowanej treści. Dzięki temu z tym zadaniem poradzisz sobie nawet wtedy, gdy nie posiadasz umiejętności programowania. CMS dostępny jest zarówno w wersji darmowej, jak popularny WordPress, jak i płatnej. Wtedy posiada on zdecydowanie więcej funkcji oraz możliwości modyfikowania wyglądu strony. 

Do tego, aby strona działała poprawnie konieczny jest także jej kod.

Kod

Do tego, aby strona działała poprawnie konieczny jest także jej kod. Jest to składowa pliku, który opisuje całą zawartość witryny. To od nich zależy w jaki sposób na stronie będą rozmieszczone poszczególne elementy oraz jak będą one ze sobą współpracowały. Taki kod witryny może być zapisany wyłącznie pod postacią kodu HTML. Dopuszczalna jest także sytuacja, aby zawierał od dodatkowe skrypty oraz elementy innych języków programowania. Jeśli korzystasz z gotowego szablonu CMS nie musisz się tym przejmować, gdyż jest on w nim zawarty. Może on Ci się przydać jednak wtedy, gdybyś chciał zmodyfikować pewne elementy na stronie i dopasować je do własnych indywidualnych potrzeb.