Przejdź do treści

Co to jest kreator stron internetowych?

Kreator stron internetowych jest to narzędzie, które pomoże Ci w prosty i szybki sposób uruchomić własną stronę internetową. Na stworzenie strony internetowej możesz przeznaczyć pół godziny, godzinę jeśli w wybranym przez siebie szablonie graficznym nie będziesz wprowadzać żadnych poważnych i czasochłonnych zmian. Dopieszczenie strony internetowej dokładnie ze swoimi wcześniejszymi wytycznymi zajmie Ci więcej czasu. Może to być kilka dni, jak i kilka tygodni. 

Tak więc, kreator stron internetowych to aplikacja, dzięki której bez znajomości kodowanie będziesz mógł stworzy swoją własną stronę internetową. Jeśli nie znasz się na profesjonalnym tworzeniu stron www to kreator jest dla Ciebie. 

Dzięki niemu w szybki sposób uruchomisz stronę www, nie czekając na to kila tygodni; uruchomisz swoją stronę możliwie jak najniższym kosztem lub zerowym, jednak w przypadku zerowego nakładu finansowego musisz liczyć się z mnóstwem reklam pojawiających się na stronie co nie jest wskazane przy stronie biznesowej. Poprzez kreator chcesz sprawdzić czy prowadzenie strony w ogóle jest dla Ciebie; nie masz wyobraźni jak strona www ma wyglądać graficznie i nie wiesz jak to stworzyć od podstaw, a kreator ma mnóstwo szablonów, które możesz wybrać i z któregoś skorzystać. Jeśli nie chcesz powierzać stworzenia strony internetowej osobie, która się tym profesjonalnie zajmuje ze względu na koszty lub złe doświadczenia w tym temacie swoje lub swoich znajomych to kreator stron internetowych jest właśnie dla Ciebie.

Jeden z najbardziej znanych kreatorów, który wybiera znaczna część osób. Charakteryzuje się oferowaniem świetnych szablonów, jak również inteligentnym projektowaniem.

Jakie Kreatory stron internetowych, możesz znaleźć na rynku?

Wix

Jeden z najbardziej znanych kreatorów, który wybiera znaczna część osób. Charakteryzuje się oferowaniem świetnych szablonów, jak również inteligentnym projektowaniem. Raz wybrany szablon pozostaje z Tobą do końca, nie możesz go zmienić. Jedynie usuwając daną witrynę i założenie nowej pozwala na wybranie innego szablonu.

Squarespace

Jeden z najstarszych kreatorów stron internetowych dopracowany pod względem jakościowym, jednak przez brak polskiej wersji językowej raczej nie jest wybierany w naszym kraju.

Webnode

Jest kreatorem łatwym z użyciu, dzięki intuicji edytora wszystko przebiega dzięki jednemu kliknięciu. Posiada przykładową treść stron.

Webbly

Przyjazny interfejs, intuicyjny i łatwy w obsłudze. Posiada narzędzia do prowadzenia własnego sklepu internetowego czy bloga.

Jimdo

To niemiecki kreator stron www i kompleksowe rozwiązanie hostingowe.

Wix ADI

Unikalną cechą jest sztuczna inteligencja projektowa ADI. Pozwala szybciej i intuicyjnie stworzyć stronę. 

Duda

Oferuje szeroki pakiet narzędzi, dzięki czemu strony prezentują się znakomicie. Posiada też polską wersję językową. 

Gator

Posiada dużą liczbę szablonów, które w łatwym sposób można dostosowywać. Ma jedną z najniższych cen.

Webflow, One.com, Mozello, Webstarts, Mobirise, Bookmark

Są to kolejne kreatory strony internetowych z podobnymi funkcjami do poprzednich. Tylko od Ciebie zależy, który wybierzesz.

Kreatory sklepów internetowych

Shopify

Platforma oparta na modelu subskrypcyjnym. Posiadacz sklepu płaci abonament za prowadzenie sklepu, dzięki czemu możesz liczyć na utrzymanie sklepu, ciągły rozwój platformy i dostęp do nowych funkcjonalności i rozszerzeń. Nie potrzeba Ci do tego żadnej wiedzy, a Twój sklep powstanie w kilka chwil.

BigCommerce

Platforma ta przeznaczona jest dla sprzedawców detalicznych. Dzięki niej stworzysz sklep internetowy, zoptymalizujesz pod kątem wyszukiwarek. Obejmuje hosting i marketing zarówno dla małych jak i dużych firm.

WooCommerce

Jest to wtyczka WordPress. Celem jest przekształcenie strony internetowej postawionej na WordPress w sklep internetowy. Najważniejsza zaletą jest prostota oraz intuicyjność. 

Jednym z największych minusów są ograniczone możliwości. Po wyborze danego kreatora, dostosowaniu szablonu pod siebie i pod tematykę swojej strony jeśli zobaczyć gdzieś innowacyjny pomysł lub funkcję, która Ci się spodoba możesz nie mieć możliwości wprowadzenia jej u siebie.

Plusy i minusy kreatorów

Jednym z największych minusów są ograniczone możliwości. Po wyborze danego kreatora, dostosowaniu szablonu pod siebie i pod tematykę swojej strony jeśli zobaczyć gdzieś innowacyjny pomysł lub funkcję, która Ci się spodoba możesz nie mieć możliwości wprowadzenia jej u siebie. Dany kreator ma określone funkcję, których nie będziesz mógł zmienić i zastosować do polepszenia swojej strony internetowej. Jesteś więc przywiązany do danego kreatora bez możliwości przeniesienia swojej strony www gdzieś indziej. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest stworzenie strony od nowa gdzie nie zawsze jest to dobrym pomysłem. Jeśli liczy się dla Ciebie prostota to kreator jest dla Ciebie, jeśli masz ambitne plany na przyszłość dotyczące rozwoju jest to minus. 

Plusem przede wszystkim jest prostota, mały nakład finansowy, szybki czas na postawienie strony www oraz łatwa i intuicyjna obsługa.

CMS WordPress 

To system do zarządzania treścią strony internetowej lub bloga. Jest to najbardziej znany na świecie system. Panel ten pozwoli Ci na dodawanie nowych treści, dodawane oraz usuwanie zdjęć i edycję treści już istniejących. 

WordPress może sprawić Ci niewielkie trudności, dlatego musisz zwrócić uwagę na dobór:

  • odpowiedniego hostingu o odpowiednich parametrach,
  • domeny czyli adresu strony internetowej,
  • wtyczki, dzięki której będziesz posiadać formularz kontaktowy oraz mieć więcej ustawień pod SEO,
  • motywy graficzne.

Wymienione wyżej funkcję są płatne jak i bezpłatne. W zależności od wielkości strony internetowej koszty są większe. Strony www oparte na WordPress są profesjonalne jednak system ten jest bardziej skomplikowany niż gotowy kreator stron. 

To system do zarządzania treścią strony internetowej lub bloga. Jest to najbardziej znany na świecie system. Panel ten pozwoli Ci na dodawanie nowych treści, dodawane oraz usuwanie zdjęć i edycję treści już istniejących. 

czytaj więcej

home